Modlitba kampane 40 dní za život

20.05.2020 / Modlitby

Kde bolo tam bolo, bolo raz jedno dievča s veľkým snom. Snom robiť veľké veci pre druhých - tých, ktorí to najviac potrebujú. Vďaka skutočnému príbehu jednej výnimočnej ženy spoznalo hrôzu a utrpenie nenarodených detí - a rozhodlo sa s tým niečo urobiť.

To dievča som ja, a to niečo je projekt 40 dní za život.

V rámci tohto projektu som ešte v roku 2016 napísala modlitbu, ktorá sumarizuje ciele 40 dní za život. Prosíme v nej za nenarodených, ich rodičov a celú spoločnosť.

Pridáte sa?

e0758a3f-90f2-4130-b41d-98488aaba1c1

Pane, ty si darca života od počatia. Ešte prv, než sme boli v matkinom lone, ty si mal s nami svoj konkrétny plán. Vryl si si nás do svojich dlaní a nesieš nás v nich po celý náš život. Hoci sa niekedy cítime sami a celkom opustení, ty na nás nezabúdaš…

Chceme ti dnes ďakovať za život. Dostali sme tento veľký dar celkom zadarmo, no mnohokrát nám chýba túžba ho chrániť. Preto sa dnes chceme prihovárať za celú našu spoločnosť, aby sme vedeli vo svojom konaní presadzovať úctu k životu už od počatia.

Pane, odprosujeme ťa za tisíce ľudských životov, ktoré nemohli uzrieť svetlo sveta. Prosíme o tvoje svetlo pre tých, ktorí čakajú neplánované dieťa. Daj, aby mali odvahu povedať “áno” životu a dokázali svoje dieťatko prijať s láskou. Zároveň ťa prosíme aj za všetky ženy, ktoré podstúpili umelý potrat; naplň ich srdcia nádejou a svojím odpustením.

Panna Mária, ty, ktorá si počala z Ducha Svätého, buď ochrankyňou a pomocnicou všetkých rodičov. Nech každý svojím postojom povie rozhodné “áno” životu tak, ako si ty sama privolila anjelovi: “Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova.” Zachovaj nás v spoločenstve s Ježišom, ktorý je cestou, pravdou a životom na veky vekov. Amen.

Modlitbu si môžete stiahnuť ako kartičku v pdf tu.

ea75db09-6a68-45c7-ab39-3b662ec19b25

Za grafickú podobu mojej modlitby zo srdca ďakujem Ľubovi zo Saletini Rozkvet.

0 komentárov

Martina Bednáriková

Milujem Ježiša celým srdcom a túžim o ňom svedčiť celým svojím životom i všetkým, čo mám. Moje srdce horí pre modlitbu, pretože každá chvíľa, ktorú trávim v Božej prítomnosti, ma trvalo mení k lepšiemu. Preto sa na tomto blogu snažím skĺbiť moju lásku k Bohu, knihám a písaniu. Zastihnete ma kedykoľvek na [email protected].

Páči sa ti, čo čítaš? Potom sa prihlás na odber noviniek.
Odhlásiť sa môžeš kedykoľvek.

Komentáre

Napíš komentár